MERMERİT TEZGAH

 

Mermerit Tezgah

Mermerit yapım aşamaları...

1- Mermer tozu ve polyester mikserde karıştırılır.
2- Karışım kalıplara dökülen bu hamur.
3- Reaksiyon sonrasında karışım yavaş yavaş kurur.
4- İşlemin sonunda elde edilen malzemeye MERMERİT (yani Döküm Mermer) denir.

Mermerit ve Mermeri Karşılaştıralım

Mermerit hafiftir, Mermer ise ağırdır.
Mermerit montajsız tek parçadır, Mermer ise montajlı çok parçalıdır.
Mermerit üretimi hızlıdır, Mermer üretimi yavaştır.
Mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, Mermerde ise zordur.
Mermerit Kullanım Alanları

Mutfak tezgahı, kuaför tezgahları, okul, lokanta, hastane, turistik tesisler, kurumlar, kooperatifler vb. için çok evyeli lavabo dökümü, hilton lavabo karşılama bankoları, sınırsız renk ve model seçenekleri ile mermerit imalatı olanaklıdır.

Mermerit'in Kullanım Alanları ve Bakımı

Mermerit üzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. Sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez.

Mermerit malzemesinin ana hammaddesi mermer tozu ve polyester olmasına rağmen, ayrıca içerisine eklenebilecek renk pastaları, ayırıcı ve jelkot gibi ek malzemelerle çeşitleri arttırılabilir. Mermeritten imal edilen mutfak tezgahları ve banyo lavabolarının arka tarafı kalın, ön dudağı ve evye kısmının tek parça oluşu sebebi ile sıvı sızdırması yapmadığı için ahşap mutfak ve banyo dolaplarının sıvıdan dolayı zarar görmesini, açılmasını ve şişmesini önler. Diğer mermer ürünlerinde yapıştırma olduğu için, sızma olasılığı çok yüksektir. Mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. Bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.


Kalıptan çıkarıldığında yüzeyi parlak ve pırıl pırıldır. Estekik ve şıktır. Cilalamaya gerek yoktur. Rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez. Mutfağınızaa, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir. Hatta müşterinin isteğine göre özel renk çalışması bile yapmak mümkündür. Granit ve mermer görünümünde de üretilebilir.

Polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz. Esneme payı mermere göre daha fazladır. Bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.

Mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir

 

 MERMERİT RENK SERİLERİ