Kurulduğu 1983 yılından beri dönemin şartlarına ve tercihlerine uygun işler üretmeyi amaç edinmiştir.2001 yılında BARAN İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ. Kurumsallaşma yoluna gitmiş ve bugüne gelmiştir.


Otuz yıllık tecrübesiyle, 2001 yılından itibaren " “Kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak’’ misyonuyla değişime ve gelişime açık, müşteri odaklı, yenilikçi projelerini hayata geçirmiştir.


Datça’nın en çok tercih edilen Ak-Tur Tatil Köyü ve Kara İncir Tatil Köyü gibi elit sitelerde tadilat dekorasyon alanlarında önemli işlere imza atmıştır.

Baran yapı , bugün inşaat başta olmak üzere mimarlık hizmetleri pvc kapı pencere.alüminyum kapı pencere.duşakabin çeşitleri, çelik kapı çeşitleri, paslanmaz korkuluk,izolasyon katlanır cam balkon alanında hizmet veren bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür.

Baran yapı, köklü geçmişinden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak yeni projeler üretmeye ve yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecektir.

 

MİSYON:
Datça’ya kimlik katacak yaşam alanları yaratmak.

VİZYON:
30 yıldır edindiğimiz bilgi ve birikimle daha iyi ve daha verimli olmaya çalışıyoruz.

YENİLİKÇİLİK:
Her zaman yeniliğe açık olmak, hem sektörsel hem de kurumsal tüm gelişmeleri yakından takip etmek en önemli etkendir.

MÜŞTERİ ODAKLILIK
Temel felsefe müşteriyi ön plana çıkarmak; en önemli özvarlığımız olan müşterilerimiz şirketimizin en önemli ve ilk önceliğidir.

SÜREKLİ GELİŞİM
Rekabet gücünü artırmanın temelinde sürekli gelişim yatmaktadır. Bu amaçla sürekli yenilikleri takip ederek en iyiyi sunmaya çalışıyoruz.

GÜVENİRLİLİK
Konut gibi hassas ve kalıcı bir sektörde güvenirlilik her zaman birinci derece hedefimiz olmuştur.

STRATEJİLER
- Kurum değerini artırmak
- Müşteri memnuniyetini artırmak
- Çalışanların bağlılığını ve motivasyonunu artırmak
- Müşteri güveni esas alınarak yolla devam etmek