HebeSchiebe Sürme Sistemi

Infinity Kaldırmalı Sürme Sistemi - Hebe Schiebe

Pimapen İnfinity Kaldırmalı Sürme Sistemi çok geniş ve yüksek açıklıklar için yalıtımdan ve manzaradan ödün vermeden kullanım kolaylığı, konfor, güvenlik, ferahlık ve yalıtımı bir araya getiren ideal çözümdür.

PİMAPEN INFINITY KALDIRMALI SÜRME SİSTEMİ'nde maksimum 300 cm genişliğinde ve 300 kg ağırlığında bir kanat çok rahat bir biçimde hareket ettirilebilir.

Montaj kanatları (2, 3 veya 4 kanat) hareketli olarak tasarlanabilmektedir. 12 metreye kadar açıklıkları 4 kanat seçeneği ile kapatma imkanı sağlar. Sistemin sızdırmazlığı sağlayan EPDM contalar gizlidir, dışarıdan bakıldığında gözükmediğinden estetik bir görünüme sahiptir.

PİMAPEN INFINITY KALDIRMALI SÜRME SİSTEMİ'nde kanat açılırken, yukarı hareket ederek conta kurtulur. Kapanırken ise kapak aşağı inerek conta tekrar bastırılır. Klasik conta sistemiyle çalıştığı için yalıtım değerleri basit sürme sistemlere göre daha iyidir. Pimapen'in diğer serilerine uyumlu olarak tüm ahşap görünümlü kaplama çeşitleri kullanılabilir. Sineklik sistemi de dahil edilebilir.

 Renk Serileri

 

Sistemin Başlıca Özellikleri

1. Kanat profili 70 mm genişliğinde, 4 odacıklı ve 42 mm'lik cama izin verecek yapıdadır. Kasa profili ise 170 mm genişliğinde ve 7 odacıklıdır.

2. PVC kasa ve kanat profillerinin et kalınlığı A sınıfındadır.

3. Alüminyum eşik profili polyamid ısı köprülü olup aynı zamanda PVC eşik kapama profili de bulunmaktadır.Bu sayede daha iyi ısı yalıtımı elde edilir.

4. Tercihe bağlı olarak hem yatayda hem de dikeyde damlalık profili kullanılabilir. Bu profilin sızdırmazlığa olumlu katkısı vardır.

5. Gerek kasaya gerekse yardımcı profillere atılan montaj vidaları gizli kalmaktadır. Böylelikle estetik bir görüntü sağlanmaktadır.

6. Alt ray profili geçme özellikli olduğundan herhangi bir durumda sökülüp değiştirilebilir.

7. Eşik ve kasa profilleri taban detayı sayesinde yardımcı profillerin kullanımına uygundur.

8. Su tahliye kanalı gizli kaldığından rüzgarlık kullanılmasına gerek yoktur.

9. Kullanılan özel bükümlü destek sacı sayesinde rüzgar yükünün, atalet ihtiyacının fazla olduğu geniş açıklıklara cevap verilebilir.

10. Kasa ve eşik profili arasındaki süngerler yalıtım açısından avantaj sağlamaktadır.

Uygulama Tipleri

hebeschiebe uygulama tipleri

Sistem Kesitleri

hebeschiebe sistem kesitleri