Ayna

Klasik Ayna 

Renkli ve renksiz cam eriyiğin biri desenli, iki merdane arasından akıtılması ile üretilen buzlu camların bir yüzü düz diğeri desenlidir. Desenlerin derinliği ve dokusu buzlu camın ışık ve görüntü geçirgenliğini belirler.

TRC FLOTAL® Ayna

TRC Flotal®, Trakya Cam'ın aynasının markasıdır.

TRC Flotal®, yansıtıcı özelliği ile mekanı aydınlatan, büyütüp genişleterek zenginleştiren dekoratif bir malzemedir.

Çağdaş mimariyle bütünleşen TRC Flotal®, kalitesi ile uygulandığı alanlara estetik, ışık ve ferahlık kazandırır. Yaratıcı bir anlayışla kullanıldığında dar, şekilsiz ve loş mekana yepyeni boyutlar katar.

Trakya Cam'da üretilen float cam, dünyanın en ileri teknolojisi kullanılarak
TRC Flotal®'e dönüştürülür. Float cam, ayna hattında tam otomatik üretim sonucu yıkama, parlatma, gümüş kaplama, bakır kaplama ile iki kat boyama ve kurutma aşamalarından geçerek TRC Flotal® haline gelir.

TRC Flotal®'in renksiz, füme, bronz, mavi ve yeşil renk seçenekleri mevcuttur.

 

Kalınlık ve Ebatlar

Ürün

Kalınlık
(mm)

Standart Ebatlar
(mm)

KalınlıkToleransları
(mm)

TRC TRC Flotal® 
Renksiz

3,0

2500x1605
3210x2100
3210x2250
3210x2500

± 0,2

TRC TRC Flotal® 
Renksiz

4,0

2500x1605
3210x2100
3210x2250
3210x2500

± 0,2

TRC Flotal® 
Renksiz

5,0

3210x2500

± 0,2

TRC Flotal® 
Renksiz

6,0

3210x2500

± 0,2

* Ebat toleransları, tüm anma ebatlarında ± 5 mm'dir.

Kullanım Alanları

TRC Flotal®, olduğundan geniş ve ferah, daha derin, daha yüksek, daha aydınlık gösterilmek istenen tüm iç mekanlarda kullanılabilir.

Banyolarda, yatak odalarında, mutfaklarda, mağazalarda, spor ve sergi salonlarında, çocuk yuvalarında, iç mekanlarda derinlik ve boyut katar.

Baş üstü ayna kullanımları, yerden 90 cm yüksekliğe kadar olan ayna uygulamaları ile spor tesisleri, dans ve güzellik salonları, diskotekler, çocuk yuvaları, okullar, otel lobileri, sinema ve tiyatro fuayeleri, alışveriş merkezleri gibi hareketliliğin ve insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerdeki uygulamalarda güvenlik aynası TRC Flotal S® kullanılmalıdır.

 

Güvenlik Aynası

Aynanın arka yüzünün, kırıldığında dağılmasını önlemek için özel bir malzeme ile kaplanması ile elde edilir. Yaralanma riskini azaltmak için güvenliğin önemli olduğu konumlarda kullanılır.

TRC FLOTAL S® Güvenlik Aynası

TRC Flotal S®, Trakya Cam'ın güvenlik aynasının markasıdır.

TRC Flotal S® güvenlik aynası herhangi bir nedenle kırılsa dahi dağılmaz, dökülmez.

TRC Flotal S®' in arka yüzü darbe aldığında dağılmayı önlemek için özel bir malzeme ile kaplanmıştır.

TRC Flotal S® sağladığı bu avantajla ayna kullanımı riskli bulunan birçok yerde güvenle kullanılabilir, daha özgür tasarımların yapılabilmesine imkan verir.

3-4-5-6 mm kalınlıklarda, maksimum 1200x3000 mm, minimum 300x150 mm ebat aralığında siparişe göre üretilmektedir.

Kullanım Alanları

Baş üstü ayna kullanımları, yerden 90 cm yüksekliğe kadar olan ayna uygulamaları ile spor tesisleri, dans ve güzellik salonları, diskotekler, çocuk yuvaları, çocuk odaları, okullar, otel lobileri, sinema ve tiyatro fuayeleri, alışveriş merkezleri gibi hareketliliğin ve insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerdeki uygulamalarda güvenlik aynası TRC Flotal S® kullanılmalıdır.